Posiadanie dużej działki daje spore pole do manewru zwłaszcza, gdy nie planuje się na niej budować domu, ponieważ ten od dawna ma swoje miejsce. Wiele osób planuje zagospodarować tak uzyskany teren w sposób ekologiczny, tworząc własne, niewielkie sady i sadzić drzewka owocowe. Jednakże istnieje wiele kwestii, które warto wiedzieć na temat uprawy drzewek, ponieważ te nie wyrosną w każdych warunkach. O czym mowa?
Obowiązki sadownika
Decydując się na stworzenie własnego sadu należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jakość gleby, która znajduje się na tym terenie. Dla drzewka jabłoni nie jest bowiem obojętne, gdzie i kiedy zostanie ono zasadzone. Bardzo ważną kwestią podczas realizowania swojego pomysłu będzie właściwe rozmieszczenie roślin, ponieważ w przypadku ich rozrostu nie mogą one nadmiernie krzyżować swoich gałęzi, ponieważ rosnące na nich owoce będą powstawać mniej efektywnie. Przed zasadzeniem pierwszego drzewa warto skorzystać z porad doświadczonych sadowników, którzy podpowiedzą, jak przygotować się do pielęgnacji własnego sadu.
Miejsca zakupu
Choć wydawać by się mogło, że miejsce zakupu drzewka jabłoni nie ma znaczenia, to okazuje się ono elementarne dla przyszłego rozwoju roślin. Nabywane w supermarketach rośliny są często nieodporne na choroby charakterystyczne dla danego gatunku, a samo ich pielęgnowanie okazuje się być za trudne dla początkującego sadownika. Właśnie dlatego podczas wyboru miejsca zakupu warto zdecydować się na szkółkę drzewek, gdzie obok sprawdzonego gatunku roślin można otrzymać praktyczne porady ich uprawy.