By ogród był piękny jesienią, Trzeba zadbać o to już wiosną. Przede wszystkim ważne są bieżące prace porządkowe i jak najdoskonalszy dobór drzew i krzewów. Ważne są również kwiaty i inne rośliny. Jednak bez jednego elementu jesienią nie da się poczuć naszego narodowego klimatu.

Polskie jabłonie

Najpiękniejszy widok to jabłka dojrzewające na przełomie lata i jesieni wprost na drzewach. Żeby ten efekt osiągnąć, trzeba przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiednie sadzonki drzewek owocowych nierzadko rok lub dwa przed tym widokiem. Obecnie nawet duże sieci marketów budowlanych sprzedają jabłonie pewnego pochodzenia o różnej wielkości. Jednak niektórzy decydują się na zakupy w szkółkach drzewkarskich, co daje pewność dostosowania do aktualnie panujących warunków i konkretnego terenu. Wybór źródła jak zawsze jest kwestią indywidualną.

Złota jesień

By osiągnąć efekt złotej jesieni, trzeba odpowiednio wybrać drzewa, które w miarę upływu dni na przełomie lata i jesieni będą powoli żółkły. Warto jest zdecydować się na wytrzymalsze gatunki ze względu na to, iż pogoda w tym okresie lubi być kapryśna i może z dnia na dzień ściąć pozostałe liście wskutek przymrozku. Opadające liście również mają swój urok, jednak musi to postępować bardzo powoli. Kiedy zarówno ziemia, jak i korony drzew spowite są w złocie, serce prawdziwego Polaka raduje się niezmiernie. To pozwala wrócić myślami do pięknych wspomnień z czasów, kiedy byliśmy dziećmi i taka pogoda była dla nas największą nagrodą w postaci wspomnianego widoku.