Owoce to bardzo ważne w naszym codziennym żywieniu człowieka. Regularnie kupujemy je w sklepach i marketach. Jednak nie tylko zakupy, ale również własna uprawa mogą być bardzo korzystnym rozwiązaniem! Jak to zacząć?

Określamy nasze możliwości

Podstawą jest jak zawsze opracowanie planu dostosowanego do możliwości każdego człowieka. Po pierwsze musimy wziąć pod uwagę nasze możliwości fizyczne. Ponadto też zmierzyć musimy nasze podwórko i zobaczyć, jaką ilość miejsca możemy zająć w ogrodzie lub na działce. Niektórzy natomiast decydują się na uprawę owoców na swoich balkonach. Jak widać ilość miejsca nie jest żadnym ograniczeniem.

Zakupujemy rośliny

Kiedy dysponujemy własną działką, to własne drzewka czereśni lub jabłonie mogą nam naprawdę mocno ubarwić szczególnie obrzeża naszej działki. Ponadto w centrum działki warto jest zasadzić większe krzewy w stylu porzeczek lub malin. Pomiędzy środkiem a obrzeżami natomiast musimy koniecznie wyznaczyć miejsca do uprawy niewielkich krzewów, które to mogą być truskawkami lub poziomkami. Kiedy tak zorganizujemy naszą działkę, nie będziemy potrzebowali zakupów w żadnym ze sklepów. Ponadto ze swojskich owoców każdy z nas może przygotować pyszne nalewki i kompoty. Brak sztucznych nawozów skutkuje dłuższym utrzymywaniem się owoców po ich zerwaniu. Ponadto też mamy tutaj smak, który nie jest zaburzony absolutnie niczym. Pełna natura, zdrowie i przede wszystkim satysfakcja z samodzielnej uprawy. Naturalne nawozy w postaci obornika są jak najbardziej dopuszczalne.