Wiosna za pasem, warto jest rozważyć poważne zmiany w naszym ogrodzie, które będą zarówno praktyczne, jak i przede wszystkim doskonale zdobiły nasz ogród. Doskonałym sposobem są przydomowe jabłonie ze względu na to, iż po prostu obrodzą nam i dadzą pyszne owoce. Jednak do czasu pojawienia się owoców minie nieco czasu.

Wybieramy miejsce nasadzenia

Przede wszystkim jabłonie muszą mieć odpowiedni dostęp światła. Proces dojrzewania odbywa się w końcu w pełnym słońcu. Ponadto musimy wziąć pod uwagę, że najważniejszym aspektem jest ilość miejsca wokół drzewka. O ile w danym momencie sadzonka nie zajmie za wiele, o tyle w miarę rozrostu na pewno będzie postępować ilość miejsca zajmowanego przez nasze drzewko. Odpowiednia jakość gleby to sprawa również ważna w początkowym etapie wzrostu. O ile w miarę ukorzeniania drzewko samo odnajdzie korzystne miejsce do pobierania substancji odżywczych, o tyle podczas budowy systemu korzeniowego powinniśmy zapewnić mu odpowiednio ludne podłoże bogate w pożywienie.

Miejsce zakupu

O ile zakupy w marketach są na pewno tanie, o tyle szkółka drzew owocowych będzie miejscem doskonałym ze względu na swoją jakość. Stosunek ceny do jakości jednoznacznie przemawia za szkółkami. Pamiętać musimy w końcu zarówno o doborze właściwych odmian, jak i odpowiedniej selekcji roślin w szkółkach. Odmiany problematyczne i obciążone dużym ryzykiem uschnięcia są sukcesywnie eliminowane z uprawy, a ich miejsce zajmują smaczne, szybko rosnące i przede wszystkim odporne odmiany jabłoni.