Dla wielu ogrodnictwo nie stanowi ciekawego zajęcia, podczas gdy inni nie wyobrażają sobie bez niego dnia. Najpopularniejsze jest bycie rolnikiem- amatorem na wsi, gdzie ogródki można uprawiać bezpośrednio na przylegającej do domu działce. To również tam dostęp do naturalnych źródeł wody, czy dużego nasłonecznienia jest najlepszy. Dlaczego tak wiele ludzi pasjonuje się ogrodnictwem i jaki jest koszt tego hobby? Sprawdziliśmy.

Świat zielonych warzyw

Do najczęściej uprawianych przez rolników roślin należą warzywa. Wielu nie wyobraża sobie, by ich ogródek istniał bez ogórków, ziemniaków, czy marchewek. Sama ich uprawa nie jest wymagająca, a nasiona można dostać niemal w każdym sklepie. Warzywa sieje się wiosną, kiedy przeminą mrozy, a zawiązujące się rośliny nie będą wystawione na niskie temperatury. Dodatkowo warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu warzyw, ponieważ w naszym klimacie coraz rzadziej latem spotykane są opady. Od odpowiedniego nawodnienia zależy wielkość warzyw, a nawet ich smak.

Słodkie drzewka owocowe

Ogrodnicy, którzy cechują się wyjątkową cierpliwością decydują się także na uprawę owoców. Osiągane przez drzewka owocowe ceny nie są wysokie, a sama dostępność tych roślin jest duża niezależnie od położenia ogródka. Uprawa drzew owocowych jest o tyle wymagająca, że nie od razu na ich gałęziach pojawią się pierwsze owoce. Zazwyczaj od posadzenia do zebrania plonu musi minąć kilka lat, by owoce rzeczywiście były słodkie i soczyste. Właśnie dlatego najczęściej uprawia się je równolegle do dających plony co roku warzyw.